HD-SDI technologie

HD-SDI kamerové systémy

HD-SDI kamerové systémy se vyznačují kvalitním obrazem ve Full HD rozlišení.

HD-SDI kamery snímají obraz v rozlišení 1920 x 1080 (Full HD 1080p) nebo 1280 x 720 (HD 720p). Formát obrazu je 16:9 a snímková rychlost až 30 snímků/s při Full HD rozlišení a až 60 snímků/s při HD rozlišení. Snímaný obraz je vysílán z kamer sériovým digitálním výstupem (SDI) osazeným BNC konektorem, plnou kompatibilitou napříč různými výrobci a jednoduchou instalací

HD-SDI kamera

Přenosové trasy

HD-SDI zařízení se propojují běžným 75ohm koaxiálním kabelem zakončeným BNC konektory.
Protože se přenášejí poměrně vysoké datové toky (frekvence v řádu jednotek GHz), je maximální vzdálenost po koaxiálu výrazně ovlivněná útlumy na kabelu, konektorech a spojkách.
Běžně používaný kabel RG59 je použitelný do vzdálenosti max. 100 m. Kvalitnějšími kabely s nižším útlumem lze dosáhnout vzdálenosti až 300 m.
V případě, že je kamera vzdálená více než dovoluje použitý kabel, popř. je do vedení vložen nežádoucí útlum, např. kabelovou spojkou, lze použít opakovač
a prodloužit tak vzdálenost přenosové trasy. Opakovačů lze řadit i více za sebou.

Záznamová zařízení a monitory

HD-SDI záznamová zařízení zobrazují živý obraz plynulý, bez prodlev, kostičkování nebo zasekávání.
Těchto vlastností bylo dosaženo díky tomu, že obrazová data jsou dle standardu SMPTE nekomprimována a putují přímo do zařízení bez zpoždění.
Pro zobrazení obrazu ze záznamového zařízení lze použít standardní Full HD LCD monitory s HDMI vstupem.
V případě, že chcete zobrazovat živý obraz bez záznamového zařízení přímo na monitoru, lze použít převodník HD-SDI / HDMI.

 

HD-SDI záznamová zařízení